Hypnoterapia v praxi

V mojej praxi som sa stretol s mnohými ľuďmi a rôznymi problémami, ktoré akoby nemali riešenie a tak som pristúpil na možnosť riešenia ich problému pomocou regresnej hypnoterapii. Môžem spomenúť jeden z mojich prípadov, kedy hypnoterapia zakrátko vyriešila takmer neriešiteľný spor.
Raz ma navštívila mladá žena, ktorá mala problematický vzťah so svojou dcérou. Opísala mi jej správanie, neustále slovné súboje, odmietavé postoje, dokonca dcérinu snahu prevychovávať svoju matku. Dohodol som si s ňou ďalšiu schôdzku, ale už za prítomnosti dcéry. Keď som ich spolu uvidel, došlo mi, že ide o karmický problém, ktorý si prinášajú zo svojho minulého života. Snažil som sa ich upokojiť a rozprával som im o tom, ako si priniesli určitú skúšku do terajšieho života, pretože ju nezvládli v tom minulom a očividne to nezvládajú ani teraz. Odchádzali odo mňa pokojné, zdalo sa že mnoho pochopili, ale trvalo to len pár dní. Nešťastná matka ma opäť kontaktovala a prosila o pomoc. Rozhodol som sa , že použijem regresnú hypnoterapiu a ukážem dcérke príčinu jej postoja k svojej matke. Spočiatku mala obavy a práca s ňou nebola ľahká, ale podarilo sa a dcéra mala možnosť vidieť a znovu prežiť určité časové úseky zo svojho minulého života.
Ocitla sa v období zač. 19. storočia . Vynára sa pred ňou obraz , kde vidí les, lúky a malý drevený dom, dvor, kde sa pasú sliepky, prasiatko a pobehujúci pes. Upriami pohľad na dom, dom na samote, vchádza dnu. Vidí päť ľudí , staršiu pani ( starú mamu), mladšiu ženu a jej tri deti. Najstaršieho chlapca a dve dievčatá. Spoznala sa v úlohe matky, ktorá karhá jednu z dcér. Pozrie sa lepšie a spoznáva v dievčatku so zapletanými vrkočmi svoju terajšiu matku. Kričí na ňu, už- už sa načahuje, že dievčatko udrie a ono len zanovito dupe a odvráva. Stará pani sa len prizerá a krúti hlavou, nemá odvahu miešať sa do toho. Syn a dcéra ustráchaní sedia v kúte a dúfajú, že sa to skoro skončí.
Posunieme sa v čase o pár rokov neskôr, naša slečna sa vidí o niečo staršia, v jej tvári sa zračí smútok a zatrpknutosť. Stará pani už nie je medzi nimi, stredná dcéra je stále tŕňom v oku svojej matky , nenájde si pre ňu milého slova, ale neustále ju zahŕňa kritikou a nadávkami. Ani jej súrodenci sa nevyhnú slovným útokom, ale oni sa nesnažia odvrávať, alebo vyjadrovať svoj názor. Zato stredná dcéra s ňou stále vedie vojnu. Opäť sa posunieme v čase, o pár rokov neskôr. Na priedomí sedí stará pani a sleduje deti, ktoré sa hrajú na dvore. To sú už jej vnúčatá, zdravé, pekné, radosť na nich pozrieť. Len ich stará mama to asi vidí inak, neustále ich napomína, zhrozená krúti hlavou a rozhadzuje rukami. Ani v starobe sa nezmenila, komanduje všetkých dookola. Jej odchod bol skôr úľavou ako smútkom pre jej rodinu.
Nie je potešená z toho čo vidí a prežíva .Sama seba hodnotí ako neznesiteľnú a hašterivú ženu, aj keď s láskou v srdci, ale ukrytú veľmi hlboko, tak, že sa nemôže dostať na povrch. Mala aj svetlé chvíle, ale tých bolo málo a tak za svoje nešťastie vinila ľudí okolo seba.
Až keď mala možnosť vidieť a znovu prežiť svoj minulý život, pochopila, aká bola neznesiteľná a trápila nielen svoju dcéru, ale aj celú svoju rodinu. Pochopila, že dostala príležitosť zmeniť to a napraviť svoje chyby. Práve preto sa teraz ocitla v úlohe dcéry a jej dcéra bola teraz jej matkou. Napriek tomu, že sa matka snažila byť jej oporou, dcéra brala matku ako svoju konkurentku a nepriateľku.
Dnes je vzťah matky a dcéry úplne iný, dnes sú ako najlepšie kamarátky, ktoré si rozumejú, pomáhajú navzájom a tešia sa , že majú jedna druhú. Dostali novú príležitosť a využili ju, ale najskôr sa museli presvedčiť a pochopiť, z čoho pramenil ich problém. Často krát nevieme pochopiť a prijať svoj osud, regresná hypnoterapia je jednou z možností, ktorá nám môže pomôcť nájsť odpovede na naše otázky a tak aj možné riešenie.

(c) 2010-2014 mystik7.sk - Všetky materiály uverejnené na tejto stránke sú chránene autorskými právami.
[CNW:Counter]